Jaka wykładzina do sypialni?

Sypialnia to przestrzeń prywatna, a jednocześnie miejsce, które ma być dla nas miłe i przytulne. Wydawać by się mogło, że w takim razie jedyna słuszna wykładzina do sypialni to miękki dywan z długim włosem, co jest oczywiście sporym uproszczeniem i swoistą kalką aranżacji promowanych w branży wnętrzarskiej. O wyborze wykładziny do naszej sypialni nie powinno decydować kolorowe pismo czy magazyn wnętrzarski, a czynniki dla nas ważne i istotne. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę wybierając wykładzinę do sypialni?

Aranżacja wnętrza a funkcjonalność: Jaka wykładzina do sypialni połączy oba bieguny?

To, co jest powszechnie uważane za stylowe i modne, nie zawsze okazuje się funkcjonalne i korzystne dla naszego zdrowia. Wykładzina do sypialni jest tego najlepszym przykładem. Popularny włochacz może i świetnie się prezentuje, ale czy rzeczywiście odpowiada na nasze potrzeby? Tym bardziej, czy jest dla nas bezpieczny? Jakość powietrza w sypialni ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego decydując się na wybór wykładziny, warto zwrócić uwagę na certyfikat Green Label Plus. Wykładziny z takim certyfikatem odpowiadają wysokim standardom jakości powietrza wewnątrz budynku. Program certyfikacyjny Green Label Plus jest dobrowolny, dlatego nie każda dobra wykładzina do sypialni posiada certyfikat. Niestety wybierając produkt bez certyfikatu nie będziemy w stanie stwierdzić, jak wykładzina wpłynie na jakość powietrza w pomieszczeniu. Przekonamy się o tym dopiero w trakcie użytkowania.

Innym niezwykle istotnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając wykładzinę do sypialni są cechy włókna, z jakiego została wyprodukowana. Produkcja wykładzin dywanowych opiera się o cztery podstawowe typy włókna. Każdy z nich ma swoje mocne strony. To nylon, polipropylen, poliester i wełna. Decydując się na zakup wykładziny powinniśmy wybrać produkt na bazie włókien, których cechy najlepiej odpowiadają naszym wymogom i preferencjom.

Wełniana wykładzina do sypialni: Dobry czy zły pomysł?

Wydawać by się mogło, że wełna jako naturalny surowiec jest najlepszym wyborem do sypialni czy pokoju dziecięcego. W praktyce okazuje się, że wełna nie jest odporna na zabrudzenia, a włókno chłonie również pyły, co z perspektywy alergików wiąże się ze stałą ekspozycją na alergeny. Z drugiej strony wełna cechuje się wysoką trwałością i – zdaniem niektórych – „pięknie się starzeje”, co czyni ją wyborem na długie lata. Decydując się na wykładzinę do sypialni z wełny należy mieć na uwadze jej wysoką cenę, która przyczynia się do bardzo ograniczonej podaży. Wykładziny z wełny stanowią obecnie jedynie 1% rynku wykładzin i dywanów.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą wykładzin do mieszkania, utrzymanie ciepła i komfortu jest ważne nie tylko w sypialni.