Podkład to podstawa

Dużo czasu i energii poświęca się wyborowi wykładziny dywanowej – jej rodzaju i koloru. Zdecydowanie mniej osób myśli o podkładzie, a nie powinno się o nim zapominać przy planowaniu zakupu wykładziny dywanowej. Dlaczego?

  1. Każdy krok to ogromny nacisk na każdy centymetr kwadratowy posadzki. Podkład pozwala zmniejszyć to ciśnienie sprawiając, że wykładzina będzie wydawała się grubsza, gęstsza i bardziej miękka.
  2. Instalując wykładzinę na podkładzie wyciszamy pomieszczenie – podkład absorbuje hałas i poprawia izolację termiczną wykładziny.
  3. Brud wyciera włókno wykładziny niczym papier ścierny drewno. Podkład wspomaga proces czyszczenia wykładziny: w trakcie odkurzania unosi ją, tworząc przestrzeń powietrzną między nią a podkładem i pozwalając jej oddychać. Dzięki tej przestrzeni, podczas sprzątania, powietrze przenika przez wykładzinę zabierając więcej nieczystości.
  4. Podkład spowalnia niszczenie się włókna, jego odkształcanie, szczególnie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Powoduje, że włókno nie kurczy się i dłużej pozostaje 'jak nowe’.